معرفی فیلم مادام بواری (موضوع روانشناسی،خیانت زناشویی)

معرفی فیلم Madam Bovary مادام بواری (موضوع روانشناسی، اختلال شخصیت مرزی) همرا با لینک دانلود

“اما بوواری” (جونز) همسر “شارل بوواری” (هفلین)، پزشک شهرستانی، از زندگی ساده و معمولی خود راضی نیست و آرزوی پوشیدن لباس‌های زیبا و جلب توجه مردان را در سر می‌پروراند. آشنائی‌اش با “وودولف بولانژه” (ژوردان) ثروتمند عیاش باعث می‌شود مدتی به این آرزو برسد ولی زیاده‌‌روی‌های او در این زندگی جدید و بی‌اعتنائی نهائی “بولانژه”، کارش را به خودکشی می‌کشاند. سرانجام نیز به‌رغم تلاش “شارل” برای کمک به او، “اما” در بستر جان می‌سپارد.
مادام بوواری، نوشته فلوبر چون یک شاهکار ادبی است برای سینما گران هم وسوسه‌انگیز است و هم چالشی حساس و دشوار. فیلم مینه‌لی نسخه‌ای هالیوودی، به معنای دقیق کلمه، از رمان ارائه می‌دهد و متأسفانه در دام نوعی موعظه‌گری اخلاقی می‌افتد که عوامل نارضائی و سنت‌شکنی “اما بوواری” را ساده و بیرونی جلوه می‌دهد. بااین حال سبک‌پردازی فاخر مینه‌لی، که در کار با دست مایه‌های اروپائی مثل ژی‌ژی (۱۹۵۸) و شور زندگی (۱۹۵۶) جلوه زینت بخش و درخشانی به ظرافت‌های هنری مآخذش می‌بخشد، دیدنی است. هرچند با ناتورالیسم سنجیده فلوبر ـ که در تمهیدی نه‌چندان لازم، خودش با بازی میسن در ابتدا و انتهای فیلم ظاهر می‌شود ـ ندارد. نمونه بسیار موفق کار برد این سبک در خدمت درون مایه اثر، صحنه طولانی و درخشان والس است که حرکت‌های پیچیده و طراحی شده دوربین و شخصیت‌ها، سرگشتگی “اما بوواری” را به زیبائی تجسم می‌بخشد. نخسه‌های دیگر رمان فلوبر را ژان رنوار (۱۹۳۴) و کلود شابرول (۱۹۹۱) ساخته‌اند.

خلاصه فیلم: اِما دختری است از یک خانواده‌ی طبقه‌ی متوسط که با اصرار پدرش در صومعه درس خوانده و تربیت شده است. او با یک پزشک شهرستانی به نام شارل بواری ازدواج می‌کند و همراه با شوهرش به روستای یونوویل می‌رود. بعد از مدتی از شروع زندگی متاهلی، اِما در می‌یابد که زندگی در این روستا که ابتدا و انتهای آن با یک پیاده‌روی کوتاه قابل اندازه‌گیری است هرگز ایده‌آل او نیست. تا مدتی تمایل به خرید لباس و مبل و لوازم زندگی مدرن را به خاطر درآمد ناچیز همسرش در خود سرکوب می‌کند، اما پس از شرکت در یک مهمانی مجلل اشرافی و پوشیدن لباسی فاخر و در نهایت عشق به یک فئودال جوان و ثروتمند و خوش‌گذران به نام رودولف بولانژه از سرکوب خواسته‌های خود دست می‌کشد. او همزمان با تن دادن به این عشق به مصرف‌گرایی روی می‌آورد و با خرید لباس‌های گران‌قیمت و اسباب و وسایل اشرافی همسرش را هم بی‌آبرو و هم بدهکار می‌کند. رودولف کم کم از عشق اما سیر می‌شود و به او کم‌محلی می‌کند. از طرف دیگر زندگی خانوادگی اما نیز به دلیل بدهکاری شوهرش به کاسب محلی روستا که وسوسه‌گری‌هایش نقش بزرگی در تحریک اما برای در پیش گرفتن یک زندگی مصرف‌گرایانه داشته است، در معرض خطر قرار می‌گیرد. اما به فکر جبران می‌افتد ولی کاری از دستش ساخته نیست. به بیرون روستا می‌رود و آواره می‌شود. همسر اما که شیفته‌ی اوست با اهالی در پی یافتن او بر می‌آیند. او را که بیمار شده می‌یابند و به شهر می‌برند ولی اما بر تخت بیماری جان می‌سپارد.

تماشای این فیلم به زوجین و روانشناسان و مشاوران خانواده توصیه می شود.

عنوان فیلم : مادام بوواری(madame bovary)
موضوع فیلم : درام/ روانشناسی (اختلال شخصیت مرزی)

کارگردان: سوفی بارتز

با بازیگری میا واسیکواسکا در نقش مادام بواری

سال انتشار: ۲۰۱۴
مدت زمان: ۱۱۸ دقيقه
حجم : ۸۵۰ مگابايت

دانلود فیلم با لینک مستقیم : دانلود
دانلود زیر نویس : دانلود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *